Kodėl būtina laikytis mitybos režimo?

Kodėl būtina laikytis mitybos režimo?

Kažkur skubame, lekiame, kai reikia užkandame tiesiog kelyje ar net užsisakome keletą patiekalų, suprasdami, kad darome neteisingai… Bet dalykai, rūpesčiai… ir toks valgymo elgesio modelis tampa įpročiu. Labai blogu įpročiu.

Kurį laiką visa tai gali praeiti be pėdsakų, tačiau anksčiau ar vėliau mitybos režimo nesilaikymo pasekmės pasijus savaime. Tai gali būti bet kas: antsvoris, banalūs virškinimo sutrikimai ar net sunkios lėtinės ligos.

Faktas yra tas, kad mūsų kūnas yra sudėtinga sistema, veikianti dėl suderinto įvairių jo elementų darbo. Jie paklūsta ritmams, kurie reguliuoja įvairius gyvybinius procesus – virškinimą, nervinę veiklą, hormonų gamybą ir kitus.

Kodėl būtina laikytis mitybos režimo?
Augalinio maisto vartojimas daugeliui nebelaikomas tiesiog duokle šiuolaikinei madai, o kaip tinkama ir gerai apgalvota mitybos sistema, leidžianti sulieknėti ir pagerinti savo sveikatą.

Taigi miego sutrikimas sukelia nervų sistemos sutrikimus, o mitybos pertraukimas gali išprovokuoti hormonų nepakankamumą. Norint išvengti problemų, labai svarbu laikytis teisingos dietos.

Pripratęs prie tam tikro maisto vartojimo grafiko, organizmas pradeda iš anksto tam ruoštis: tinkamu metu apetitas sužadinamas, gaminamos skrandžio sultys. Tai leidžia geriau virškinti maistą, išvengti diskomforto ir sunkumo.

Tačiau vieno reguliaraus ir savalaikio valgio nepakanka. Turite atkreipti dėmesį į maisto kokybę ir kiekį. Vakarienei ir užkandžiui reikia pasirinkti mažas (ne daugiau kaip 200–250 g) porcijas. Kadangi kūnas aktyviausias ryte, pirmieji pusryčiai ir priešpiečiai gali sverti iki 400 g.

Kartu su tūriu turite stebėti kiekvienos porcijos kalorijų kiekį. 100 gramų mėsos turi daugiau kalorijų nei, pavyzdžiui, 400 gramų kopūstų. Todėl būtina išlaikyti pusiausvyrą tarp porcijų tūrio ir jos maistinės vertės, tai yra prisotinimo vitaminais, baltymais, riebalais ir angliavandeniais. Angliavandeniai yra geri ryte ir per pietus, nes jie suteikia daug energijos. Po pietų kūnui reikia daug baltymų, kad būtų galima papildyti jėgą, tačiau vakare geriau atsisakyti angliavandenių už nedidelį baltymų ir riebalų kiekį.

Turėti omenyje visas šias subtilybes ir jų laikytis yra toli gražu ne kiekvieno stiprybė, ir visiems šiems skaičiavimams, o juo labiau maisto gaminimui, beveik nėra laiko. Tokiu atveju geriausias sprendimas yra patikėti darbą profesionalams – „Fitnetfood“ paslauga. Mes paruošime ir pristatysime skanius ir sveikus pusryčius, pietus, vakarienes ir užkandžius. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai reikiamu metu atidaryti reikiamą maisto dėžutę 🙂

Visi meniu yra subalansuoti, tereikia pasirinkti dienos kalorijų kiekį ir programą intensyviam ar mažam fiziniam aktyvumui.

en_GBEnglish
    Your cart
    Your cart is emptyReturn to eshop