Kaip išlaikyti svorį sulieknėjus, o ne priaugti dar daugiau?

Kaip išlaikyti svorį sulieknėjus, o ne priaugti dar daugiau?

Visi mes norime būti fiziškai patrauklūs: moterys nori turėti patrauklias kūno formas, vyrai puikuotis, kad turi atletišką kūno sudėjimą ir išryškintus raumenis. Bet, vien noro nepakanka tikslui pasiekti, kad ir koks jis būtų. Stengdamiesi numesti svorio per trumpą laiką, daugelis pereina nuo vienos abejotinos dietos prie kitos, nes įsigyja ne svajonių figūrą, o lėtines ligas, kurias sukelia stresas dėl netinkamos mitybos.

Sveikos gyvensenos principų laikytojai, tie, kurie, kartu su reguliariais treniruotėmis sporto salėje laikosi ir griežtai laikantis disciplinos, sėkmę pasiekia kur kas efektyviau ir greičiau. Tačiau šiame etape daugelis daro klaidą pamiršdami, kad palaikyti formą reikia ne mažiau darbo nei pasiekti. Šiuo atžvilgiu vienas iš reguliariai kylančių klausimų: „Kaip išlaikyti svorį numetus svorį?“

Ir apie tai mes šiandien kalbėsime.

Mityba

Tinkama mityba nėra panacėja, kuri padės išlaikyti jūsų figūrą. Bet tai yra neatsiejama dalis, stiprinanti jūsų sveikatą, imunitetą ir gerovę, taigi ir efektyvumą. Dieta, sukurta remiantis mitybos principais, gali efektyviai patenkinti alkį, neatimdama skanių patiekalų ir tuo pačiu maitindama organizmą visaverčiais vitaminais ir mineralais. Tokio meniu savybės yra:

– detalus mitybos tvarkaraštis (valgote dažniau, bet mažesnėmis porcijomis; pagrįstas pasirinkimas yra 5–6 valgiai)
– daugelio ingredientų atmetimas: druska (sulaiko drėgmę organizme, provokuoja edemos atsiradimą), cukrus (yra paprastas angliavandenis, padidina apetitą, taip pat pašalina kalcį iš organizmo). Tuo pačiu metu druska lengvai keičiama prieskoniais ir padažais, o vietoj cukraus rekomenduojama naudoti natūralius saldiklius ar medų
– subalansuotas baltymų, riebalų ir angliavandenių kiekis dienos meniu
– terminis maisto apdorojimas nenaudojant kepimo ir aliejaus – troškinimas, garinimas. Visa tai išlaiko maistines medžiagas ir turtingą produktų skonį.

Fizinė veikla

Pagrindinis veiksnys, užtikrinantis visų kitų komponentų efektyvumą. Kuo daugiau judėsite, tuo intensyviau sudeginamos kalorijos. Čia ir paaiškėja daugelių lieknėti nusprendusių žmonių, kurie, laikydamiesi mažai kalorijų turinčios dietos, mėnesius negali pasiekti netgi mažiausio rezultato. Be to, jie dažnai jaučia priešingą efektą – užuot numetę, jie tik sugeba priaugti dar daugiau.

Atsakymas labai paprastas – sėslus gyvenimo būdas, sėdėjimas ant minkštos biuro kėdės nuo ryto iki vakaro, kurį pakeičia vakare gulėjimas ant sofos, lemia, kad energija sunaudojama minimaliai, o tai, kas valgoma dienos metu, virsta riebalais.

Žinoma, taip pat atsitinka, kad užimtas darbo grafikas tiesiog neleidžia skirti pakankamai laiko apsilankyti sporto salėje. Tačiau ir šioje situacijoje galite rasti sprendimus:

– kiekvieną valandą organizuokite 5–10 minučių atokvėpį nuo darbo; atlikite lengvą treniruotę ar pasivaikščiokite
– sporto įrangos asortimentas parduotuvėse leidžia įsigyti visų rūšių namų aksesuarų – nuo paprastų hantelių iki mankštos dviračių ir bėgimo takelių; analizuokite savo kasdienybę, ir tikrai rasite bent pusvalandžio laiko užsiėmimams treniruoklyje
– jei nesate pasirengę pasiryžti rytiniams ar vakariniams bėgimams – pakeiskite juos pasivaikščiojimais. Patikėkite, net jie gali duoti efektą, ypač kai visi svorio metimo etapai jau atsiliko ir esate orientuoti į savo fizinės būklės palaikymą.

Psichologinis veiksnys

Atitikimas viskam, kas išdėstyta komplekse, leis ne tik išlaikyti optimalų svorį ir įspūdingą figūrą. Tam tikro laiko įpročio valgyti ir reguliariai sportuoti formavimas turės įtakos bendrai sveikatos būklei, ne tik fiziniu lygmeniu. Gyvybingumas, gerovė ir energija bet kuriuo paros metu padės pasiekti jūsų tikslus ir daug greičiau įgyvendinti savo planus, taip sukuriant teigiamos nuotaikos priežastis, kurios savo ruožtu padeda įveikti stresą.

en_GBEnglish
    Your cart
    Your cart is emptyReturn to eshop