Dar 4 faktai apie mitybą (paskutinis pats įdomiausias)

Dar 4 faktai apie mitybą (paskutinis pats įdomiausias)

Atrodytų, kad tiek daug buvo parašyta, pasakyta apie tinkamą mitybą, kad jau neįmanoma apie tai sužinoti nieko naujo. Bet iš tikrųjų taip nėra. Daugybė įdomių faktų, susijusių su sveikais mitybos principais, yra paneigiami naujais moksliniais tyrimais arba pamirštami. Taip pat aktyvaus mokslininkų darbo dėka nuolat atskleidžiama nauja informacija, o eksperimentai duoda vis daugiau netikėtų rezultatų. Be to, yra daug įdomių faktų apie produktus, kuriuos naudojame savo kasdieniniame racione ruošdami tinkamą dietą.

Todėl nusprendėme tęsti šią įdomią temą. Taigi, dar 4 netikėti faktai apie sveiką mitybą.

1. Saldieji pipirai

Dėl dažno naudojimo bulgarų virtuvėje dar vadinami bulgariškais – turi daugiau vitamino C nei citrusiniai vaisiai.

Viename tokiame raudonajame pipire yra 152 mg vitamino C, o apelsine – vidutiniškai apie 100 mg. Maždaug tiek pat – apie 95 mg – yra žaliame pipirų. Vidutinis vitamino C poreikis žmogui yra 75 mg per dieną, todėl vienas saldusis pipiras arba apelsinas gali tokį poreikį visiškai užpildyti.

2. Krekeriai kenkia dantims labiau nei saldainiai.

Tai nereiškia, kad galite valgyti saldumynus, pašalinę sūrius krekerius iš savo dietos 🙂 Ir viskas todėl, kad destruktyvų poveikį dantų emaliui daro ne cukrus, o rūgštis, kuri susidaro kramtant ir nurijus maistą. Kai krekerių likučiai prilimpa prie dantų (ir taip nutinka visada), ant jų susidaro palanki aplinka rūgštį gaminančioms bakterijoms vystytis. Todėl, jei jūs negalite pašalinti krekerių iš savo dietos, tada bent jau valykite dantis po jų valgymo.

3. Jūros druska neturi jokių ypatingų savybių.

Tai niekuo nesiskiria nuo įprastos valgomosios druskos – visa tai tėra rinkodaros gudrybė. Jūros druskos, kaip sveikesnio produkto, pozicija niekuo nepagrįsta.

Šių rūšių druskos sudėtis nesiskiria – jose yra toks pat maistinių medžiagų ir natrio kiekis. Be to, jodo dažnai pridedama prie įprastos stalo druskos. Tokios druskos su priedu vartojimas daro labai teigiamą poveikį skydliaukės ir visos žmogaus endokrininės sistemos būklei. Visas skirtumas tarp jūros ir įprastos valgomosios druskos yra tik išgavimo būdas. Jūros druska gaunama išgarinant jūros vandenį, o stalo druska – iš požeminių druskos telkinių.

4. Norint jaustis sočiam, žmogui reikia valgyti mažiausiai 20 minučių.

Mūsų kūnas yra sutvertas taip, kad nuo to momento, kai pradedate valgyti, turi praeiti mažiausiai 20 minučių, kad skrandžio signalas iš skrandžio į smegenis būtų perduodamas. Tai reiškia, kad valgymo procesas turėtų būti kiek įmanoma ilgesnis – neskubėkite, net jei jaučiate stiprų alkį. Suvalgę pietus per 5 minutes, negalėsite jausti psichologinio sotumo, o po valandos vėl alkanas.

Be to, jei maistas įsisavinamas per greitai, rizikuojate persivalgyti. Dėl uždelstos reakcijos į sotumą jūsų kūnas gali pradėti signalizuoti apie perkrovą per vėlai, ir jūs nebegalėsite ko nors padaryti. Todėl geriau iš anksto kontroliuoti vartojamo maisto kiekį.

Jei esate taip užimtas, kad neturite laiko kontroliuoti porcijų svorio ar kiekio, rekomenduojame naudotis sveiko maisto pristatymo paslauga iš www.fitnetfood.lt

Mes pasirūpinsime ne tik tinkamu porcijos dydžiu, bet taip pat kontroliuosime jų kalorijų kiekį. Pagal jūsų norus, taip pat pristatysime paruoštus patiekalus jums iš ryto į namus arba ofisą!

en_GBEnglish
    Your cart
    Your cart is emptyReturn to eshop