Mityba metant svorį. Ką valgyti, kai mažiau judame?

Mityba metant svorį. Ką valgyti, kai mažiau judame?

Subalansuota mityba metant svorį yra svarbesnis faktorius nei sportas. Sveikas maistas tau suteikia energijos, produktyvumo, o mažėjantis svoris, tai kaip premija už gerai atliktą darbą. Greičiausiai pradedėjai mąstyti apie savo mitybos raciono keitimą šiuo laikotarpiu, kai esame priversti mažiau judėti. Štai mūsų straipsnis su penkiais patarimais, ką valgyti, kai mažiau judame, bet norime sulieknėti.

Kai norime kažko saldaus

Būna dienų, kai blogiau išsimiegame, kai esame labiau sunerimę, tada norisi kažko saldaus, sūraus ir riebaus, todėl suvalgome pyragaitį ar plytelę šokolado, kas kalorijų atžvilgiu tolygų tavo pietums. Tai ką daryti? Riešutų sviestas būtų vienas iš sprendimų. Jis yra praturtintas baltymais ir turi amino rūgštimis, kurios pagerina tavo kraujotaką bei pašalina nereikalingus skysčius, esančius tavo organizme. Riešutų sviestą valgykite kartu su bananu arba obuoliu. Kitas pasirinkimas – įvairios uogos, kurios turi daug skaidulų ir antioksidantų. Nors šaltuoju metu neturime galimybės įsigyti šviežių uogų, bet galime rinktis šaldytas. Svarbus faktas – uogose yra mažiau cukraus nei dauguma vaisių. 

Mityba metant svorį. Ką valgyti, kai mažiau judame?

Kai valgome pusryčius

Sveiki pusryčiai turėtų būti lyg energijos užtaisas visai dienai. Dėl to populiariausias pusryčių pasirinkimas avižos, kurios yra sveikas maistas ir tau, ir tavo gerosioms bakterijoms. Kitas puikus pusryčių pasirinkimas metant svorį yra kiaušiniai, kurie suteikia ilgai trunkantį sotumo jausmą. Kiaušiniai ne tik turi daug kokybiškų baltymų, bet jų trinyje esantis riebalus tirpdantis cholinas padeda sumažinti kūno svorį.

Kai norisi užkandžiauti

Dabar, kai būsime daugiau namuose, tai natūraliai kils pagundų dažniau užkandžiauti. Mityba metant svorį idealiu atveju yra stebima ir užrašoma viskas, kiek ir ko užkandžiaujama, kad neviršytume rekomenduojamos dienos kalorijų normos. Mes nesakome, kad turite pulti ir rašyti mitybos dienoraštį, bet siūlome tarp pagrindinių patiekalų, rinktis sveikus užkandžius, tokius kaip graikiškas jogurtas, humuso užtepėlė su daržovėmis, gluotnučiai, lengvos sriubos ir įvairūs riešutai (pavyzdžiui, migdolai, žemės riešutai, graikiški riešutai, pistacijos).

Svarbi taisyklė pietums

Mityba metant svorį. Ką valgyti, kai mažiau judame?

Prisiminkite paprastą taisyklę, kad daržovės turėtų užimti pusę jūsų lėkštės! Yra daugybę daržovių, kurios tau gali padėti atsisveikinti su nereikalingais kilogramais. Pamėgtieji avokadai turi sočiųjų riebalų, už kuriuos tavo organizmas yra dėkingas, tad ir mažina apimtis liemens srityje. Pomidorai, morkos, agurkai padeda palaikyti tinkamą hidratacijos lygį, kadangi jose daug H2O. Taip pat šios daržovės padeda pašalinti nereikalingus skysčius, susikaupusius dėl druskos pertekliaus. 

Kai nenorite gaminti

Mes, Fitnetfood.lt, mielai pasirūpinsime tavo rūpesčiais ir tikslais! Kiekviena sveiko ir subalansuoto maisto dėžutė tau ne tik suteiks energijos, bet ir  bus gardi! Tiekiame su meilę pagamintą subalansuotą maistą visame Vilniuje. Mes garantuojame šviežų maistą bei didesnes porcijas nei kiti tiekėjai! Mūsų šefai ir dietologai pasirūpins, kad mėgautumeis praturtintu vitaminais ir mineralais maistu ir nesuktum sau galvos dėl maisto ruošos. Gaminame subalansuotą maistą lieknėjantiems, tiek visavalgiams, tiek vegetarams ir veganams ir pasirūpiname, kad paruoštame maiste nebūtų jūsų nemėgstamų produktų.

lt_LTLithuanian
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę