subalansuota mityba

Subalansuota mityba – 7 taisyklės

Subalansuota mityba – toks įspūdis, kad tai tampa vis didesnė mada, apie kurią, atrodo, visi išmano. Atrodo, kad tiek daug apie tai reikia išmanyti, o dar kiekvienas turi savo nuomonę. Atsimeni, kai buvai vaikais – viskas buvo gerokai paprasčiau – atsidarai, sukramtai ir greitai suvalgai. Dabar norėdamas jaustis energingesniu, sveikesniu, na ir, žinoma, gražesniu – turi kruopščiai atsirinkti maisto produktus. Taigi, į ką yra svarbu atkreipti dėmesį, kad subalansuota mityba ir jos taisyklės taptų lengvesnės mums, jei norime sveikai maitintis kiekvieną dieną?

7 taisyklės, kaip pradėti sveikiau maitintis:

1. Prisimink laiku pavalgyti

Norint palaikyti gerą medžiagų apykaita, svarbu maitintis reguliariai. Ir ne tik tai – jautiesi energingesniu. Laiku sėsdamas prie stalo nustumsi visas pagundas užkandžiauti viskuo, kas papuola po ranka. Laiku papietavęs, sugebėsi ir kolegos siūlomo torčiuko atsisakyti. Atrodo paprasta taisyklė, tačiau tik pastovumas veda mus prie siekiamų rezultatų.

2. Pradėk skaityti produktų sudėtį

Gražios pakuotės tėra marketingas. Tikra produkto istorija slypi etiketėje iš kitos pusės. Ten gali rasti, kiek yra reikalingų ir nereikalingų ingredientų – nuo kalorijų iki cukraus kiekio. Iš pradžių apsipirkinėjimas gali užimti daugiau laiko, tačiau pastebėsi, kaip jau vėliau iškart žinosi, kokius produktus pasirinkti.

3. Subalansuota mityba ir užkandžiai

Tarp pagrindinių valgių norisi kažko ir užkrimsti. Čia jau reiktų pasidaryti namų darbus. Visada rankinuke ar kuprinėje turėti sveiko maisto užkandžių. Bet būtent tų, kuriuos tu mėgsti, nes kitaip vėlgi bus pagunda nubėgti nusipirkti kokio šokoladinio batonėlio ar traškučių. Subalansuota mityba susijusi su labai daug galvojimo ir planavimo, tad susiplanavus savo sveikus užkandžius, bus lengviau laikytis disciplinos ir nenuklysti. Užkandžiai taip pat padeda išvengti persivalgymo, kadangi iki kito valgio taip stipriai neišalksi.

4. Valgyk prie stalo

Neįprasta taisyklė, tačiau valgymas prie stalo mums padeda susikaupti. Kuo mažiau esame blaškomi valgymo metu, tuo geriau kūnas pasisavina maistingas medžiagas. Tad išjunk tą serialą ir padėk telefoną į šoną, nes kitaip kūnas net nesupras, kad valgai, o ir galimybė suvalgyti daugiau padidėja.

Subalansuota mityba - 7 taisyklės
Subalansuota mityba į namus visame Vilniuje!

5. Atsargiai vartok spalvotus gėrimus

Etiketės su daugybe gražių žodžių, kaip “vitaminai”, “energija” ir taip toliau nežada nieko gero, jei tas gėrimas nėra arbata, juoda kava ar vanduo. Spalvotuose gėrimuose yra daug paslėpto cukraus, tad tai yra labiau pasilepinimas, o ne kažkas sveiko ir subalansuoto tavo organizmui.

6. Daugiau gamink namie

Kuomet pats gamini maistą, žinai, kokius produktus naudosi. Norėdamas mėgautis subalansuotu maistu, reikėtų investuoti savo laiko į pjaustymą ir kepimą. Tuomet subalansuota mityba tampa tavo sąmoningu sprendimu.

7. Sudaryk meniu planą savaitei

Mitybos planas gali tapti tavo žemėlapiu sveikesnės mitybos link. Tokiu būdu sutaupysi ne tik laiko, kadangi išvengsi klausimo, “ką valgysiu šiandien?”, bet ir pinigų. Kaip jau minėta anksčiau, būtent pastovumas yra raktas į norimus rezultato, o mitybos planas yra puiki priemonė nenuklysti nuo kelio.

Subalansuotas maistas į namus

Šios taisyklės gali tau padėti pradėti sveikiau maitintis kiekvieną dieną. Tačiau gyvenime kartais būni labai užimtas arba nesinori skirti laiko gaminimui. Arba pačiam susikurti subalansuotos mitybos planą trūksta žinių ir laiko? Tada tokiomis dienomis mes, fitnetfood.lt, galime nuimti tą galvos skausmą nuo tavęs. Mes mylime sveiką maistą ir jo gaminimą. Fitnetfood.lt dietologai sudarys asmeninį mitybos planą, šefai parinks produktus ir pagamins, o mes pristatysime subalansuotą maistą į namus ar į biurą iki pat durų. Subalansuotas maistas pagamintas su meilę tave gali pasiekti visame Vilniuje ir Vilniaus rajone. Pažadame šviežią maistą ir didesnes porcijas nei kitur!

Populiariausi pasirinkimai

lt_LTLithuanian
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę